دانش ارگونومی رایانه

ساخت وبلاگ
چکیده : مطالعه و بررسی عوامل انسانی در ارتباط با رایانه و شیوه‌های تطبیق ابزارها و وسایل کار با بدن فرد تا ا... با عنوان : دانش ارگونومی رایانه بخوانید :
مطالعه و بررسی عوامل انسانی در ارتباط با رایانه و شیوه‌های تطبیق ابزارها و وسایل کار با بدن فرد تا از بروز اثرات ناهنجار جلوگیری شود را دانش ارگونومی رایانه گویند.

به گفته متخصصان مجمع متخصصان اعصاب آلمان، کلیک‌های دائم با ماوس و وضعیت غیر طبیعی و نادرست دست هنگام کار با آن ابتدا باعث آسیب دیدگی بافت‌ها می‌شود که در طولانی مدت منجر به التهابات رشته‌های عصبی می‌شود.

متخصصان تاکید کردند؛ هنگام آغاز عوارض و ناراحتی‌های دست این امکان وجود دارد که در مغز ارتباطی بین دردها و کار با ماوس و کلیک کردن با آن ایجاد شود و به دنبال آن تنها با کلیک کردن با ماوس رایانه دردها آغاز خواهد شد و صدمات آن می‌تواند تا ساعد و بازو نیز ادامه پیدا کند که با استفاده از روش‌های کاری آرگونومیک می‌توان با بروز این عارضه مقابله کرد بسیاری از برنامه‌های عملکردی ماوس را می‌توان به کمک صفحه کلید انجام داد، برنامه دابل کلیک ماوس را می‌توان به حلقه گردان وسط ماوس منتقل کرد و بهتر است اندازه ماوس متناسب با اندازه دست کاربر انتخاب شود. سطوح سرد محل قرار گیری دست بر روی پد ماوس نیز زمینه را برای التهابات فراهم می‌کند.

بر اساس این گزارش؛ تمرینات چرخشی مچ دست و حرکت دادن دست و بازوها و استراحت‌های کوتاه حین کار می‌تواند به رفع خستکی و تشنج زدایی عضلات دست کمک کند.

به گفته متخصصان در صورت بروز دست درد، کاربران باید به متخصص اعصاب مراجعه کنند. فراموش نکنیدزماني كه در هنگام كار با كامپيوتر بدن بيش از حد به جلو خم شده باشد . شانه و عضلات گردن قادر به نگهداشتن وزن سر نيست و به ياد داشته باشيد كه بيشتر دردهاي ناحيه گردن و پشت كه هنگام كار با كامپيوتر عارض مي شوند به دليل قرار گيري نادرست بدن روي صندلي و پشت ميز است .

نکته:

پیشگیری بهتر از درمان است

با تهیه زیر مانیتوری استاندارد قابل تنظیم، از بروز خطراتی که سلامتی شما را تهدید می کند جلوگیری کنید.

https://goo.gl/x1ktwT

 

 

ضمنا با تهیه پد موس ژله ای ، از بروز خطراتی که سلامتی شما را تهدید می کند جلوگیری کنید.

https://goo.gl/4cZh6t

 

 


برچسب‌ها: زیر مانیتوری استاندارد قابل تنظیم, فیزیوتراپی, پیشگیری از آرتروز و گردن درد, ارزانترین تولید به مصرف زیرمانیتوری تهران, پد موس ژله ای چرا گردنم درد می کند؟؟؟؟؟ارگونومی,...
ما را در سایت چرا گردنم درد می کند؟؟؟؟؟ دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت: 18:16